Kas Sinu ettevõte vajab turundusstrateegiat?

Kas Sinu ettevõte vajab turundusstrateegiat?

Kui Sa oled väikeettevõtte omanik või juht, võid sageli leida end küsimas, kas Sinu ettevõte vajab tõe poolest turundusstrateegiat.

Võib-olla oled vaadanud teiste ettevõtete edulugusid ja mõelnud, kas turundusstrateegia on midagi, mis võiks Sinu ettevõttele kasu tuua. Vastus on tegelikult lihtne – jah, igal ettevõttel, olenemata suurusest või tegevusalast, on vaja turundusstrateegiat.

Miks turundusstrateegia on oluline?

Suunatud tegevus: turundusstrateegia aitab Sul suunata oma turundustegevusi õigetesse kanalitesse ja õigetele inimestele. See tähendab, et Sa ei raiska aega ega ressursse suvalistele ja läbimõtlemata turunduskatsetustele.

Selge sõnum: turundusstrateegia aitab Sul läbi mõelda oma brändi sõnumi ja kuidas seda selgemalt ja efektiivsemalt edastada. See aitab potentsiaalsetel klientidel aru saada, miks peaksid just Sinu tooteid või teenuseid valima.

Kasvu võimalused: turundusstrateegia aitab Sul leida kasvamiseks uusi võimalusi. See puudutab nii uusi sihtgruppe, turge või isegi uusi tooteid.

Eristumine ja konkurentsieelis: elame konkurentsitihedas ärimaailmas. Turundusstrateegia abil paned paika enda konkurentsieelise, mis aitab Sul teistest ettevõtetest eristuda.

Kuidas alustada turundusstrateegia loomist?

Määra oma eesmärgid:

Alusta sellega, et määratled oma ettevõtte turunduseesmärgid. Kas soovid suurendada müüki, tõsta bränditeadlikkust või laiendada oma klientide baasi?

Kirjelda oma sihtgrupp/persoona:

Kirjelda persoonad ehk Sinu ideaalsed kliendid. Persoonasid võib olla 2-3. Kirjelda nad üsna detailselt.  Mõista nende vajadusi, soove ja käitumist. See aitab Sul luua sihitud sõnumeid ja valida õiged turunduskanalid.

Vali sobivad turunduskanalid:

Millistes kanalites on Sinu sihtgrupp kõige aktiivsem? Kas see on sotsiaalmeedia, e-posti turundus, google´i reklaam või midagi muud?

Loo sisu:

Millist kliendi probleemi Sinu tooted/teenused lahendavad? Miks peaks klient just Sind valima? Loo väärtuslikku sisu, mis räägib Sinu brändi lugu ja pakub lahendusi oma sihtgrupi probleemidele.

Mõõda ja optimeeri:

Jälgi oma turundusstrateegia tulemusi. Kasuta analüütikat, et näha, mis toimib ja mis mitte. Optimeeri oma strateegiat vastavalt saadud tagasisidele.

Turundusstrateegia on investeering, mis tasub end ära. See aitab Sul saavutada oma äri eesmärke, jõuda õigete klientideni ja kasvatada oma brändi. Olgu Su ettevõte suur või väike, turundusstrateegia on vajalik tööriist edu saavutamiseks.

Soovid abi turundusstrateegia loomisel? Võta meiega ühendust!

Aitame Sind hea meelega 😉

 🟣 NIMINI – Sinu pikaajaline strateegiline partner e-äris!

Scroll to Top